Täiskasvanud kassi võtmine

Ei ole kahtlust, et kassipoeg on üks armsamaid olendeid maapeal. Mõnekuust kiisut koju tuues, saad kogeda palju armsaid ja naljakaid hetki, tema suureks kasvamist ja iseloomu välja kujunemist. Kuid täiskasvanud kassi võtmisel on oma eelised. Arvestades, et kasside eluiga ulatub kuni 20 aastani, ei jää ka teie võimalik koosoldud aeg oluliselt lühemaks, kui otsustad paari või isegi 10 aastase loomakese kasuks.
1.Täiskasvanud kassi iseloom on välja kujunenud ja sa saad valida täpselt sellise looma nagu sulle meeldib. Kassipoja puhul ei ole kunagi garantiid, missuguseks kujuneb tema iseloom. Kasvatusest ei sõltu sajaprotsendiliselt, kas temast tuleb täiskasvanuna täielik süleloomake või isepäine uitaja.

2.Täiskasvanud kassid on rahulikumad. Kiisupoja kasvamisprotsessi on kahtlemata väga huvitav jälgida. Paraku pead arvestama sellega, et riiulitelt asjade mahakukutamine, kardinaid mööda üles ronimine, kastist mööda pissimine on kassiks kasvamise paratamatud osad. Ei tasu karta, et aasta-paarine kass osutub flegmaatikuks – seda mitte, kuid tema mängud on kraadi võrra tasakaalukamad.

3.Täiskasvanud kassid on tihti juba kastreeritud/steriliseeritud. Möödas on tülikas puberteediiga, kus ööpäevaringne kräunumine, lugematud ärajooksmis-katsed ja mööbli märgistamine on igapäevased nähtused.

siiamikass3.jpg

4.Täiskasvanud kassid taluvad paremini üksindust. Kui viibid tihti kodust eemal, kuid vabadel hetkedel tunned puudust nurruvast karvakerast, on parem valik täiskasvanud loomake.

5.Täiskasvanud kassid on parem variant kui peres on väikesed lapsed. Kassipoegade ja inimlaste mänguviis on erinev. Kassipoegade mängud on tormakad, nad kasutavad mängimisel peamiselt oma küüsi ja hambaid, mis väikesele inimesele korralikult haiget võivad teha ja neisse loomapelgust süstida. Samuti ei sobi kiisupoegadele pidev väntsutamine. Loomulikult tuleb hellalt ümber käia ka vanema loomaga, aga nad ei ole nii õrnad ning oskavad õigel ajal eemale hoida. Kiisuga tema jaoks ebameeldiv ümberkäimine võib lõppeda soovimatu märgistamisega ja kassipojast võib kasvada ebakindel ning närviline kass.

6.Täiskasvanud kass on sobivam kui peres on eelnevalt koer. Kassipojale võib koer saatuslikuks saada – koerte mäng võib neile liiga jõuline olla või mis hullem, koerad võivad väikest kassipoega saagina võtta. Täiskasvanud kassid suudavad koertega piirid paremini paika panna. Võimalik, et kiisu on koertega harjunud ning neist võivad saada head kaaslased.

7.Ka vanematele inimestele on parimaks kaaslaseks täiskasvanud loom. Rahulik küljesoojendaja on vanaemale-vanaisale kindlasti sobilikum lemmik kui tormakas rüblik. Elu näinud loomaga seob neid veel mõnus ja lähendav teineteisemõistmine. Nii kurb kui see ka ei ole, tuleb arvestada, et vanemad inimesed ei pruugi enam järgmised 20 aastat suuta kassikese eest hoolitseda, seepärast on keskikka jõudnud kiisu sobivam variant.

8.Ja viimane, kuid mitte ebaoluline põhjus on see, et suurema tõenäosusega leiavad endale uue kodu kassipojad ja paljudel sõbralikel ja inimesi armastavatel täiskasvanud kassidel on väga väike lootus uude koju jõuda. Pakkudes kodu hüljatud täiskasvanud kassile võid olla kindel, et tema tänulikkus, pühendumus ja armastus on seda väärt.

 

allikas : kassiabi.ee

Kommentaarid

kommentaari