Sfinks

Sfinks – Sfinksi ajalugu

Läbi ajaloo on olnud palju karvutuid kasse. Tänapäeva Sfinks sai alguse Torontost 1966. aastal, kui sündis karvutu kass. 1970-ndatel sündis veel mitu karvutut kassi. Pärast seda aretati tõugu peamiselt Euroopas.

Sfinksi sobivus perre

Sfinksid sobivad aktiivsesse perre, sest nad vajavad inimeste tähelepanu. Sfinksid on väga elavad ja nendele meeldib olla tähelepanu keskpunktis. Nad ei sobi inimestele, kes soovivad vaikset ja kuulekat kassi.

Oma ainulaadsete omaduste tõttu vajavad nad erilist hooldust, sealhulgas iganädalast pesemist, küünte lõikamist ja kõrvade puhastamist.

Külmematel talvekuudel on neil vaja ka lisasoojendust. Seda saab tavaliselt tekitada soojendusmatiga (olenevalt kodukoha temperatuuridest).

Sfinksi välimus

sfinks
sfinks

Sfinksi kassid ja kassipojad ei ole täiesti karvutud, neil on üle kogu keha õhukesed udemed. Nende nn kasukat on sageli kirjeldatud sooja seemisnahana. Sel põhjusel kutsuvad paljud omanikud neid naljatades oma elavateks soojaveepudeliteks.

Sfinksid on tavaliste kasside suurused. Kuid kuna neil ei ole karva, paistavad nende kõrvad suuremad ning saba nimetatakse sageli rotisabaks.

Sfinksi värvid

Sfinkse on tavaliselt kõikides tavavärvides, sh kilpkonnaluu, šokolaadipruun, must, sinine, lilla jne.

 Sfinksi iseloom

Sfinksid on sõbralikud ja väga seltskondlikud nii teiste loomade kui ka inimestega. Nad on väga intelligentsed ja neid saab õpetada rihmaga käima ja häälkäsklustele vastama. Sageli peetakse Sfinksi kõige intelligentsemaks ja armastavamaks kassitõuks.

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

 

Kommentaarid

kommentaari