Norra metskass

Norra metskass – Norra metskassi ajalugu

Kuigi Norra metskass on Austraalias suhteliselt uus tõug, on ta Skandinaavias väga levinud ning Norra metsades looduse poolt välja aretatud. Norra metskasse võib leida Norra muinasjuttudest ja mütoloogiast. Võluvõimetega metskassid, kes võivad soovi korral haihtuda. Need on kassid, kes uurisid Viikingitega maailma ning kaitsesid viljasalvi maal ja merel. Tõug oli väljasuremise äärel kuni Carl-Fredrik Nordane lõi selle säilitamiseks aretusklubi.

Norra metskass on suur ja turske kass, kes kasvab tavasuurusesse 4–5 aastat.

Norra metskasside üheks ilusamaks omaduseks on nende hõõguvad silmad. Need on suured, väljendusrikkad ja mandlikujulised ning silmanurgad on kõrvaäärte poole kaldus. Norra metskassi nägemine teeb alati silmadele rõõmu – neil on säravad rohekaskuldsed silmad, pikk voogav kasukas, sõbralik nägu ja karvased kõrva- ja käpaotsad.

Norra metskassi välimus 

Norra metskassi paks kasukas on tõeline vaatepilt. Nende siidist kasukat on alati mõnus katsuda. Norra metskassidel on talvel topeltkasukas. Nende välimus muutub vastavalt aastaajale, kui nad

Norra metskass
Norra metskass

ajavad maha oma paksu aluskarva. Nende kasuka välimine kiht on veekindel. Isastel ja mõnedel emastel kassidel tekib lakk. Norra metskassidel on kolmnurkne nägu ja sirge veidi ülespidine nina. Nende kõrvades ja käppadel on tavaliselt pikad tutid. Norra metskassid hoiavad oma pikka karvast saba üleval, justkui oleks see majakas ja annaks kohalolekust teada.

Looduses teevad Norra metskassid pesukarudele sarnast häält. Nad siristavad omavahel suheldes nagu linnud. Nad kräunuvad ainult juhul, kui soovivad sulle midagi selgeks teha. Nad on paljude teiste kassitõugudega võrreldes päris vaiksed.

Norra metskass iseloom

Norra metskass naudib inimeste ja teiste koduloomadega olemist ning saab suurepäraselt läbi ka lastega. Nad on äärmiselt kannatlikud loomad, kellele on väga raske stressi tekitada. Nad on üliintelligentsed ja loomupäraselt uudishimulikud.

Norra metskassi hooldamine ei ole keeruline. Kuigi hoolitsuseta pulstub ka nende karv, ei juhtu see nii kergelt nagu mõnede teiste pikakarvaliste kasside puhul. Paar korda nädalas kasuka kammimine hoiab selle ilusa ja kohevana.

Norra metskasside puhul on lausa hädavajalik ronimispuu olemasolu. Neile meeldib oma kuningriiki kõrgelt ülevalt jälgida. Ronimispuu on selleks ideaalne ning nad võivad kulutada lõputult aega sellel turnides, et sulle oma sportlike võimetega muljet avaldada.

Kui otsid kass, kes olema su parim sõber, siis on Norra metskass just õige valik.

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari