Pärsia kass

Pärsia kassPärsia kassi tõuprofiil

Pärsia kassi ajalugu

Öeldakse, et tänapäevase Pärsia kassi eellased tõid 17. sajandi seiklejad koos siidi, juveelide ja vürtsidega kaasa Pärsiast. Nad said staatuse sümboliks ja olid väga nõutud.

Tõug sai nime oma päritoluriigi järgi. Nende tõeline päritolu on selgusetu. Viiteid Pärsia kassidele võib leida hieroglüüfidest, mis pärinevad isegi aastast 1684 eKr.

Pärsia kassi välimus

Isegi inimesed, kes kassidest mitte midagi ei tea, suudavad tavaliselt Pärsia kassi ära tunda. Pärsia kass on kõige tuntum kassitõug.

Pärsia kass
Pärsia kass

Pärsia kassil on pikk voogav kasukas, millel on luksuslikult paks ja pehme pikemate ja karmimate karvadega aluskarv. Neil on jässakas keha ning tugevad ja jämedad jalad. Pärslastel on ümarad silmad ja armas lame nägu.

Pärsia kassi iseloom

Pärslased on enamasti vaiksed ja leebed kassid. Nad on rahulikud ja vähenõudlikud ning võivad olla väga südamlikud. Nad on väga malbed ja inimeste kratsimine on ebatõenäoline. Tänu oma rahulikule loomusele saavad nad enamasti hästi läbi teiste koduloomadega ja ka lastega, kes ei ole väga rahutud. Nad armastavad silitusi ja patsutusi ning võtavad rõõmuga vastu igasuguse tähelepanu.

Nad ei ole lärmakad. Pärslased on mängulised, kuid vähenõudlikud ning on oma omanike vastu väga armastavad ka truud. Neil on võime kohaneda enamike keskkondadega ning astuda vastu mistahes väljakutsetele.

Pärsia kassi hooldamine

Pärsia kasside omanikud peavad olema valmis nende suurejoonelist kasukat hooldama iga päev. Nad on väga palju hoolt vajavad kassid ning nende heaolu sõltub suuresti omanikust. Kui kasukas jääb teatud ajaks hoolitsemata, siis see pulstub ja vaja läheb professionaali abi. Pärslased vahetavad karva kaks korda aastas ja ajavad vähemal määral karva aastaringselt.  Õige on metallkammiga nende kasukat hooldada iga päev, et ennetada pusade ja karvapallide teket.

Samuti vajavad tähelepanu Pärsia kassi silmad. Pärsia kassidel on tõsiseid probleeme jooksvate silmadega, mis võib aja jooksul tekitada tumedaid pisaramärke. Selle vältimiseks võib peale kanda spetsiaalset kassidele mõeldud silmakreemi.

Ühevärvilinemustvalge

sinine

kreemjas

punane

kilpkonnaluu

sinine/kreemjas

šokolaad lilla

Himaalajamustsinine

kilpkonnaluu

punane

kreemjas

sinine/kreem

šokolaadi lilla

Lapilinemust ja valgepunane ja valge

kilpkonnaluu ja valge

sinine ja valge laiguline (sinine kreemjas valge)

Hõbedanetšintšiljavarjutatud hõbe

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari