Miks kassid nurruvad?

Kassid võivad nurruda erinevatel põhjustel, sealhulgas rõõmu, lõdvestumise, stressi või haiguste leevendamiseks.

Nurruheli tekitatakse spetsiaalsete kõri lihaste poolt, mis värisevad kiiresti ja tekitavad madala vibratsiooni. See heli võib olla valjem või vaiksem, sõltuvalt kassi meeleolust ja tervisest.

Allpool on mõned võimalikud põhjused, miks kassid võivad nurruda:

  1. Rõõm: Kassid võivad nurru lüüa, kui nad on õnnelikud või rahul.
  2. Lõdvestumine: Kassid võivad nurru lüüa, kui nad on lõdvestunud ja mugavas asendis.
  3. Haiguste leevendamine: Kassid võivad nurru lüüa, et leevendada valu või stressi, eriti kui neil on haigus või vigastus.
  4. Suhtlus: Kassid võivad kasutada nurruheli suhtlemiseks teiste kasside ja inimestega.
  5. Ravi: Uuringud on näidanud, et madalsageduslikud vibratsioonid, mida tekitab kassi nurruheli, võivad aidata kaasa luude paranemisele ja lihaskoe taastumisele.

Allpool on mõned lingid, kus saate lähemalt lugeda kasside nurruheli kohta:

  1. https://www.catster.com/lifestyle/cat-behavior-why-do-cats-purr – Artikkel Catster veebisaidil, mis selgitab, miks kassid nurruvad ja millal võib see olla murettekitav sümptom.
  2. https://www.hillspet.com/cat-care/behavior-appearance/why-do-cats-purr – Hill’s Pet Nutrition veebisaidil olev artikkel, mis käsitleb kassi nurruheli põhjuseid ja selle mõju kassi tervisele.
  3. https://www.livescience.com/33110-why-do-cats-purr.html – Artikkel Live Science veebisaidil, kus räägitakse kassi nurruheli teaduslikust taustast ja selle võimalikest tervisemõjudest.

Kommentaarid

kommentaari