Selkirki reks

Selkirki reksi ajalugu (selkirk rex)

See uus lokkis karvaga kassitõug avastati USA-s 1987. aastal. Üks loomade varjupaiga töötaja märkas ainulaadse lokkis karvaga kassi ja andis looma Pärsia kasside aretajale Jeri Newmanile. Preili DePesto nimelist kassi paaritati Pärsia kassiga ja tema esimeses pesakonnas oli kolm sirge karvaga poega ja kolm pehme lokkis karvaga poega. Lokkis kassipoegi paaritati Selkirki reksi liinide aretamiseks Pärsia, Briti lühikarvalise ja eksootilise lühikarvalise kassiga.

Selkirki reksi välimus

Tänu tõu unikaalsele geneetikale võib pesakondades esineda sirge karvaga poegi. Sirge karvaga kassipojad sarnanevad Briti lühikarvaliste kassidega.

Selkirki reksi esineb kõigi värvide ja mustritega ning nii lühi- kui ka pikakarvalisena.

Selkirki reks
Selkirki reks

Nende kasukaid on lihtne hooldada, sest karva lokid on üksteisest eraldi ega lähe pusasse. Nad on suured tiheda lokkis karvaga kassid. Erilist vaeva on nähtud terve ja hea iseloomuga kassitõu aretamisega. Selkirki reks armastab inimesi väga.

Selkirki reks on Austraalia kassiliidu tunnustatud tõug. Esimene Selkirki reks imporditi Austraaliasse 1999. aastal ja esimene pesakond Austraalias sündis 13. novembril 2000.

Selkirki reksi iseloom

Algul võivad nad meeldida oma armsa lokkis välimuse pärast, kuid need kassid on suurepärased kaaslased.

Nad on uudishimulikud, sallivad ja äärmiselt seltskondlikud kassid, kellele meeldib aega veeta valitud isikutega. Nad armastavad inimesi ilma, et oleksid liigselt nende külge klammerdunud. Neil on oma inimestest kaaslaste jaoks suurel hulgal armastust ja lojaalsust. Selkirki reksi kassid leiavad klapi ka teiste perekonnaliikmete ja lastega, sageli saavad nad läbi ka teiste lemmikloomadega. Kuna nad on väga seltskondlikud, ei sobi neile isolatsioon või pikaks ajaks üksi jätmine.

Selkirki kassid on lõbusad kassid, kes jäävad mänguhimulisteks ja kassipoegade sarnasteks ka täiskasvanuks saades. Nad naudivad asjade äratoomist ja eriti mänge, milles nende omanikud mängivad aktiivset rolli. Laserid, sulgedega mänguasjad, palderjaniga hiired ja isegi paberitükid lõbustavad neid tundide viisi.

Kommentaarid

kommentaari