Vene sinine kass

Vene sinine kass – kassi välimus

Tema kasukas on väga pehme, peaaegu nagu hülgel. Kass on väga graatsiline ja elegantne. Vene sinine on keskmise suurusega kass, kellel on elegantne ja graatsiline keha. Pea on kiilukujuline ning vahemaa ninaotsa ja silmade vahel on lühike. Vahemaa silmade ja kõrvade vahel on vähemalt sama pikk kui ninaotsast silmadeni.

Vene sinise kassi värvid

Kuigi nime järgi vene sinine, on esinenud ka valgeid ja musti venelasi, kuid need on haruldased, ega oma palju jüngreid. Kõige populaarsem sinise variatsioon on selline, et kasukas on ühtlaselt selge sinine hõbedase läikega. Karvajuured võivad olla natuke heledamad, kuid värvus ei tohi karva lõikes olla muutuva tonaalsusega või karv hõbedase otsaga. Karvkate ise on kahekordne, väga tiheda aluskasukaga ja tundub katsudes peen, lühike ja pehme. Vene sinise karvkatte tekstuur on väga erinev kõikidest teistest tõugudest ja seega tõupuhtuse kõige õigemaks mõõdupuuks. Nina nahk ja käpapadjad on sinised.

vene sinine kass

Vene sinise kassi iseloom

Vene sinine on vaikne ja mõnikord häbelik kuigi väga südamlik kass. Nad on väga pehme häälega ja väga harva kuuleme üldse nende häält. neile sobib väga hästi siseruumides elu. Vene sinine on intelligentne kass, mänguline ja armas. Nad tahavad väga perekonna tegevustest osa saada.

Vene sinise kassi ajalugu

Suur osa selle graatsilise kassi  varajasest ajaloost on teadmata , kuid arvatakse, et nad on pärit Venemaalt. Varasem nimi oli nendel Archangel`i kass, sest usuti , et nad on pärit sadama linnast Venemaal (Arhangelski) . Esimesed ilmusid inglismaale 1800 lõpus.

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari