Bengali kass

Bengali kass – Bengali kassi tõuprofiil

Bengali kass on keskmise suurusega või suur kodukass, kes pärineb Aasia leopardkassi ja kodukassi ristamisest.

Bengali kassi iseloom

Bengali kassid on äärmiselt intelligentsed kassid, kes loovad oma omanikega tugevaid sidemeid. Nad armastavad inimestega suhelda ja neid võib alati leida perekonna tegevuste keskelt. Bengali kassid on väga aktiivsed ja armastavad mängida, joosta ja hüpata. Nad on head ronijad ja hüppajad. Mõnikord võivad nad olla üleannetud. Bengali kass ei ole tõug, mida saaks ignoreerida. Mõnikord nõuavad nad küll palju tähelepanu, kuid pakuvad oma tempudega alati meelelahutust.

Nad on äärmiselt südamlikud. Tihti kasutatakse nende iseloomu kirjeldamiseks sõna koeralik, sest neid on lihtne treenida. Neid ei ole keeruline treenida ka rihmaga jalutama, asju ära tooma või isegi käppa andma.

Paljud Bengali kassid armastavad vett ja neile meeldib sellega mängida. Nad võivad käpaga oma veenõud kraapida, lompidega mängida või omanikule duši alla või vanni järgneda. Bengali kassid on lõbusad, südamlikud ja imelised lemmikud ning saavad laste ja koertega hästi läbi.

Bengali kassid on keskmist kasvu lihaselised kassid.  Paljudel Bengali kassidel on ka nn särageen, mis muudab nende karva päikese käes läikivaks. Bengali kassidel peaks olema metskassi välimus, kuid hästikasvatatud kodukassi temperament.

Bengali kassi värvid

Bengaali kass
Bengaali kass

Järgnevalt on ära toodud Bengali kasside värvid ja mustrid

Pruunil täppidega vöödilisel kasukal on leoparditäpid (mustad ja tumepruunid täpid ja laigud beežil, helepruunil või punakal taustal)

Ruuge täpiline (helepruunid täpid või laigud helebeežil või helepruunikal taustal) ja süsihall hallil.

Klassikalisel pruunil vöödilisel kasukal on must ja ruuge marmormuster heledamal taustal kahe või enama värviga.

Musta ja hõbehalli maski segu hulka kuuluvad sinisilmsed lumeleopardid ja lumemarmorid koos tuhmvalgel taustal halli või pruuni mustriga.

Hõbedasel täppidega või lumivalgel kasukal on hõbedasel või hallil taustal mustad täpid, arendatakse praegu välja.

Bengali kassi mustrid

Marmormustrit ei esine kusagil mujal looduses. Mustrid peaksid kere mõlemal pool olema sümmeetrilised ning muster peaks keerlema ümber kere, nagu marmori värvid. Marmormustriga Bengaali kasse on kolmes valge variatsioonis: musta ja seepiapruuni, musta ja naaritsapruuni ja musta ja hõbevalge maskiga, kellel on ka sügavsinised silmad.

Kõigil Bengaali kassidel (v.a musta ja hõbevalgega isendid) on must sabaots ja mustad käpatallad.  Musta ja hõbevalgega kassidel on tumeda šokolaadi värvi sabaots ja neil võivad olla roosakad nina ja käpatallad. Marmormustriga kassipojad on alguses tumehallikate kasukatega, millel on kohati heledamad triibud.

Siniseid ja hõbedasi kasukaid on nii täpilisi kui ka marmormustriga, mõlemad näevad välja imelised.

Sõltumata värvist ja mustrist peaks kõigil Bengaali kassidel olema sarnane muster, mis meenutab nende eellast Aasia leopardkassi.

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

 

 

Kommentaarid

kommentaari