Burmilla kass

Burmilla kassi ajalugu

Pärineb aastast 1981.

Päritoluriik: Suurbritannia

Põlvnemine: Birma, tšintšilja pikakarvaline/Pärsia

Burmilla kassi aretati algselt 1981. aastal Suurbritannias pärast lilla Birma kassi ja tšintšiljakarva hõbedase Pärsia kassi juhuslikku paaritumist.

Tõugu hakati sellest alates aretama. Sobiva välimuse saavutamiseks kasutati mitmetest etappides ristandeid Birma kassi ja tšintšiljaga.

Burmilla kasuka tüübid ja värvid

Burmilla on ilus keskmist välismaist tüüpi kass, kelle kasuka hõbedasel taustal on erinevaid värvikontraste ja õrnu triipe peal, käppadel ja sabal. Laubal peaks olema selgelt eristav M-tähe kujuline märk.

burmilla
burmilla

Burmilla tähelepanuväärseks omaduseks on tema silmad. Need võivad olla mistahes rohelist tooni ja kassi silmalaugudel on mustad märgid, mis näevad välja nagu kassi silmad oleksid värvitud.

Burmilla kasukat esineb viies toonis: šokolaadipruun, pruun, sinine, lilla, ja must. Kasuka hõbevalgel taustal esineb varjundeid.

Nina on telliskivikarva punane ning tumeda kontuuriga. Vastsündinud kassipojad võivad olla väga tumedad ning mõne kasukas võib olla triibuline (triibud kaovad kiiresti), mõni võib olla peaaegu valge (värvid ilmuvad paari päeva jooksul). Neil on tihe siidine kasukas. Seda esineb paljudes toonides ning see võib olla ühevärviline, triibuline või laiguline. Burmilla kasse on nii lühikese kui ka poolpika karvaga, see on päritud Birma kassilt (lühikarvaline) ja tšintšiljalt (pikakarvaline).

 

Burmilla iseloom

Burmilla on elav, sõbralik ja seltskondlik kass, kellel on omadusi mõlemalt nn vanemalt. Burmilla ei ole nii lärmakas ja nõudlik, kui Birma kass, kuid on seiklushimulisem ja uudishimulikum, kui tšintšilja.

Burmilla kassid muutuvad üha populaarsemateks tänu oma ilusale välimusele ja toredale iseloomule.

Burmillad saavad hästi läbi lastega. Oma vähese hoolduse ja suurepärase iseloomuga on nad ideaalsed lemmikloomad.

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari