Eksootiline lühikarvaline

Eksootiline lühikarvaline (exotic shorthair) on ideaalne tõug nende jaoks, kes armastavad Pärsia kasside välimust ja iseloomu, kuid kellel ei ole aega kassi karva iga päev hooldada. Sageli nimetatakse seda tõugu laisa inimese pärslaseks. See ei tähenda, et eksootiline ei vajaks kunagi hooldust. Neile meeldib peremehe süles kammimist nautida, kuid seda ei pea tegema igapäevaselt.

Lihtsaim viis eksootilise lühikarvalise kirjeldamiseks on tema nimetamine lühikarvaliseks Pärsia kassiks. Eksootiline lühikarvaline kass peab vastama kõigile Pärsia kassi tõutunnustele, v.a karva pikkus. Neil on ümar jässakas kere, lühikesed jämedad jalad, suur ümar pea, lame nägu, lühike suurte sõõrmetega nösunina ja suured laiali asetsevad silmad. Erinevus on selles, et eksootilise kasukas peaks olema väga pehme ja tihe ning olema oma paksuse tõttu ka kohev.

Eksootilise lühikarvalise värvid

Eksootiline lühikarvaline
Eksootiline lühikarvaline

Eksootilist lühikarvalist esineb kõigis 96 Pärsia kassi värvitoonis, sh must, valge, kreem, sinine, himaalaja ja kilpkonnaluu koos sobiva silmavärviga.

Eksootilise lühikarvalise iseloom

Eksootilise lühikarvalise iseloom on teiste pärslastega sarnane – sõbralik, malbe, lihtne kasvatada ja ilus vaadata. See koos nende tohutu uudishimuga teeb nendest ideaalse kaaslase.

Nad on kõige õnnelikumad inimeste läheduses, armastavad lastega mängida või lihtsalt süles või tugitoolis istuda. Nad järgnevad sulle kõikjale (isegi tualetti) ja räägivad läbi ukse nagu oleksid nende kõrval. Nagu Pärsia kass, on eksootiline lühikarvaline kuulekas ja õrn pehme häälega kass. Nad on hea iseloomuga lemmikud, kellele meeldivad kodu mugavused. Nad on õnnelikud perede, töötavate paaride, üksi elavate inimeste ja lastega peredega ning majas või korterid elades. Seda juhul, kui nad saavad oma perelt palju tähelepanu.

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari