Himaalaja kass

Himaalaja kassi tõuprofiil – Himaalaja kassi ajalugu

Selle tõu ajalugu on hästi tuntud ja dokumenteeritud.  Himaalaja kassi eksperimentaalne aretamine toimus Ameerika Ühendriikides ja Inglismaal juba 1920-ndadel, kui ristati Pärsia ja Siiami kassid. Puhtatõulise kassina tunnistati neid alles 1957. aastal USA-s. Neid kutsutakse Himaalaja kassideks, sest nende kasuka värvid olid sarnased Himaalaja mägede lähedal elavate jäneste ja kitsede karvkattele.  Alguses nägid Himaalaja kassid välja Siiami kassidele sarnasemad, kuid nüüdseks on neil sama näo- ja kehatüüp, kui teistel Pärsia kassidel.

Himaalaja kassi kirjeldus

Himaalaja kass on üks kõige populaarsem Pärsia kassi tõug.  Neil on ümar pea, lühike nina, suured ümmargused silmad, väikesed kõrvad ja Pärsia kassile omane toekas keha koos Siiami kassi kasukale iseloomulike eri värvi kehaosadega. Üheks nende kõige silmatorkavamaks omaduseks on nende säravsinine silmavärv.

Himaalaja kassi kasukas ja värv

Himaalaja kass
Himaalaja kass

Värvide poolest on olemas punase, musta, šokolaadikarva, sinise, lilla, kilpkonnaluu ja sinikreemja maskiga isendeid. Ka vöödilised kasukad on võimalikud ja kogumas populaarsust.  Himaalaja kassi kasukas on pikk ja paks ning see nõuab igapäevast kammimist ja regulaarset pesemist, seega ei ole tegu lihtsalt hooldatava tõuga. Samuti sobivad nad kõige paremini siseruumides pidamiseks.

Himaalaja kassi iseloom

Nende rabavale välimusele lisaks on Himaalaja kassidel imeliselt elav ja sõbralik iseloom ning nad on äärmiselt südamlikud, mänguhimulised ja armsad.  Mõni Himaalaja kasside sõber ütleks isegi, et nad on Pärslastest kõige elavama iseloomuga.

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

Kommentaarid

kommentaari