Briti lühikarvaline kass

Briti lühikarvaline kassBriti lühikarvalise kassi ajalugu

Briti lühikarvalisi kasse võis algselt leida 19. sajandi Briti linnade tänavatelt. Harrison Weiri nimeline mees  armastas Briti tänavakassi niivõrd, et valis välja mõned visamad ja tugevamad isendid, aretas neid ja lõi pea üksi Briti lühikarvalise kassi tõu.

Briti lühikarvalisi tunnustati tõuna 1889. aastal ja see muutus üheks kõige populaarsemaks näitusetõuks, olles seda ka praegu.

Briti lühikarvaline kass – üldine välimus:

Briti lühikarvalised kassid on keskmise suurusega või suured kassid, neil on proportsioonis ja tugev keha, lai rinnaosa, tugevad lühikesed jalad, ümarad käpad ja paks ümara otsaga saba. Pea on ümar ning silmad on head vahega, neil on väikesed kõrvad, ümarad põsed, tugev lõug, suured ümmargused ja avali silmas ja lühike ja lai nina. Kasukas on lühike ja tihe.

Briti lühikarvaline kass – iseloom

Briti lühikarvalised on malbed, vähenõudlikud, leplikud, kuulekad ja lugupidavad kassid. Nad ei üsna vaiksed ja võivad rahulikult üksi olla. Nad ei kipu uitama. Nad armastavad lapsi ja saavad väga hästi läbi koertega.

Briti lühikarvaline kass
Briti lühikarvaline kass

Briti lühikavaline kass – faktid: 

Briti lühikarvalised kassid on ideaalsed kodukassid. Nende keskmine eluiga on 15–18 aastat, kuigi paljud elavad kauem. Nad on väga vastupidavad kassid. Briti lühikarvalisi on võimalik aretada rohkem kui 30 värvitoonis, kuigi mõned värvid on haruldased.

Vaatamata oma hulkurlikule päritolule (või vahest ka selle tõttu) meeldivad Briti lühikarvalistele nüüd kodu ja kodukolde mugavused. Neile meeldib väga tukastada ja lesida, isegi välja sattudes ei lähe nad kodust kaugele. „Jalgadele maandununa“ võtab see rahulik ka tasukaalukas tõug tänapäeval omaks pereelu ning on kaunis ja armastatud pereliige. „Kodu, kallis kodu“ on nimelt selle tõu moto.

Briti lühikarvalistel läheb küll täiskasvanuks saamisega aega, kuid nad võidavad kiiresti südameid.

 

Tektsi võib kasutada ainult kassid.ee-le viidates.

 

Kommentaarid

kommentaari