Muuda kassiga kliinikuskäimine lihtsamaks

Vahetevahel on vaja kassiga loomakliinikusse minna, kas siis lihtsalt ülevaatuseks või vaktsineerimiseks, loom on haigeks jäänud või on õnnetus juhtunud. Kassiomanik saab aru, et kliinikusse minek on kassi tervise seisukohalt vajalik, kuid kassidele see tavaliselt ei meeldi, sageli nad tegelikult isegi vihkavad seda. Kuidas muuta kassile kliinikusseminek lihtsamaks ja vähem stressitekitavaks?

Võta kasutusse õige transpordipuur. Kui häda on käes ja ühtegi sobivat transpordivahendid pole, siis hädapärast saab hakkama ka trakside või spordikotiga, kuid pikemas perspektiivis tasuks siiski teha investeering ja soetada kassile sobilik transpordipuur. Kass tahab ennast transportimise ajal tunda turvaliselt ja kõige paremini pakub sellist võimalust tugevate külgedega puur. Parimatel puuridel on uks nii esiküljel kui katusel, et kassi puuripanek oleks nii kassile kui kassiomanikule võimalikult mugav. Puuri ülemine ja alumine pool peaksid olema teineteisest kergesti eraldatavad; loomaarsti juures saab ülemise osa eraldada ja kass saab ennast mugavalt ja turvaliselt alumises osas tunda. Puuri põhja tuleks kassile teha pehme pesa (kas spetsiaalne pehme matt või kokkumurtud rätik), et kassil oleks mugav olla seal ja puuri liikumise ajal oleks kindel jalgealune. Osad pelglikumad kassid armastavad ennast peita puuris ka teki või rätiku alla, nii et kui teil on selline pelglikum kass, tasuks talle pakkuda ka peitupugemise võimalust.

Kassid.ee
Kassid.ee

Loo turvaline koht. Kui te olete soetanud korraliku transpordipuuri, ei tasu seda jätta kapi otsa tolmu koguma ja võtta alla alles vahetult enne loomaarsti juurde minekut. Kassid on väga targad looma seoseid, et allavõetud transpordipuur = suur jama. Soetatud puur peaks saama osaks teie mööblist, et kass tunneks ennast selle sees ja ümbruses turvaliselt ja hästi. Puuril tuleks uks eest ära võtta ja sisse panna pehme pesa. Näljasele kassile tasuks puuris anda vahetevahel midagi head süüa, ideaalne oleks tema lemmiktoit. See kõik vähendab kassil puuriga halbade seoste loomist.

Levita kassi jaoks head lõhna. Kassid tunnevad ennast hästi, kui nad hõõruvad ümbruskonda feromoone, mida nad toodavad peamiselt peapiirkonnas olevates näärmetes. Esmakordselt puutuvad nad kokku selle rahustava lõhnaga, kui ema neid kassipojana imetab. Praeguseks on loodud sünteetiline versioon sellest lõhnast, Feliway. Piserdage puuris olevat matti sellega ja suure tõenäosusega aitab see murelikul kassil rahuneda.

Katke puur kinni. Feliway’d võib piserdada ka rätikule, millega puuri kinni katta. Isegi rahulikud kassid võivad vahetevahel väljaspool kodu korralikult ehmatada, põhjuseks võib olla ükskõik mis teekonnal autost kliinikusse, isegi ooteruumis olev koer või teine kass võib kassi jaoks hirmutav tunduda. Kui puur rätikuga kinni katta ja rätikule veel feromooni pritsida, blokeerib rätik hirmsate asjade nägemise ja kass tunneb ennast rohkem turvaliselt ja rahulikumana.

Rahulik ja sujuv teekond. Liigutage transpordipuuri sujuvalt. Kandmise ajal ärge loksutage puuri ning püüdke puuri põhi ühel tasandil hoida. Autos kinnitage puur turvavööga. Pehme pesa puuri põhjas aitab kassil vältida puuris ringilibisemist. Autoga sõites katsuge jätta pikem pidurdusmaa, et vältida järsku pidurdust.

Kui te olete kassiga loomakliinikusse jõudnud, püüavad kliinikutöötajad teha kõik, et kassil oleks rahulikum ja turvalisem kliinikus olla.

 

allikas : siin

Kommentaarid

kommentaari