Mis on kasside hoiukodu?

Kasside hoiukodu on ajutine elukoht kassidele, kes ootavad uut päriskoju. Hoiukodu võib olla inimese kodu, kasside varjupaik või muu organisatsiooni poolt pakutav ajutine elupaik. Hoiukodu on mõeldud selleks, et pakkuda kassidele turvalist ja armastavat keskkonda, kus nad saavad elada, kuni nad leiavad uue päriskoju.

Hoiukodu roll on väga oluline, sest nad pakuvad kassidele hoolitsust, toitu, vett, regulaarset veterinaarkontrolli ja vajadusel ravimeid. Hoiukodu saab ka aidata kassidel sotsialiseeruda, harjuda inimestega ja teiste lemmikloomadega ning õpetada neile käitumisreegleid.

Scottish fold
Scottish fold

Hoiukodu on eriti vajalik kassidele, kes võivad olla haiged, vigastatud või vajavad spetsiaalset hooldust. Hoiukodu võib olla ka ajutine kodu kassidele, kes on äsja päästetud tänavalt või halvast keskkonnast ning kes vajavad enne uue kodu leidmist taastumiseks ja tervenemiseks rohkem aega.

Allpool on mõned lingid, kus saate lähemalt lugeda kasside hoiukodu kohta:

  1. https://www.alleycat.org/our-work/feral-friends-network/feral-friends-network-resources/starting-a-foster-program/ – Alley Cat Allies veebisaidil olev artikkel, mis annab nõuandeid, kuidas alustada kasside hoiukodu programmi.
  2. https://www.aspca.org/animal-protection/shelter-animals/cat-care/foster-caring-foster-cat – ASPCA veebisaidil olev artikkel, mis selgitab, mis on kasside hoiukodu ja kuidas sellest osa võtta.

Kommentaarid

kommentaari