Kes on karvutud kassid?

Karvutud kassid on kasside tõug, kellel ei ole tavapärast karvkatet. Selle asemel on nende nahk kaetud karvadeta kohtadega või on neil karvad väga lühikesed. Mõned tuntud karvutud kasside tõud on näiteks sphynx ja donskoy kass. Need tõud on väga populaarsed lemmikloomadena, kuid nende eest hoolitsemine nõuab erilist tähelepanu ja hoolt, et tagada nende tervis ja heaolu.

Karvutud kasside päritolu ja ajalugu on üsna huvitav. Esimesed karvutud kassid ilmusid looduslikult Kanadas 1960. aastatel. Nende geenid ei olnud aga domineerivad, mistõttu ei olnud neid lihtne kasvatada. Esimest ametlikult tunnustatud karvutud kassi – sphynxi – aretati Kanadas 1970. aastatel, kui teadlased tegelesid uue tõu aretamisega. Kasside aretamisel pöörati suurt tähelepanu nende tervisele ja heaolule, et tagada tugev ja vastupidav tõug.

Karvutud kasside olemus on väga sõbralik ja mänguline. Nad on väga intelligentsed ja seiklushimulised, ning võivad olla ka väga kaisus ja hellad. Kuna neil pole karvu, armastavad karvutud kassid soojuse allikaid nagu päikesepaiste, kütteseadmed ja soojad tekkid. Nad võivad ka olla eriti tundlikud külma ja tuule suhtes, mistõttu on oluline tagada neile sobivad tingimused ja hoida neid soojas.

Karvutud kassidel on sageli nahaprobleeme, mis võivad põhjustada sügelust, kuivust ja muid ebamugavusi. Nahahaiguste ennetamiseks tuleb karvutud kasse regulaarselt pesta ja nahka hooldada. Lisaks peab karvutud kasside toitumine olema tasakaalus ja kvaliteetne, et tagada nende hea tervis.

Karvutud kassid võivad olla ka päikesevalguse suhtes eriti tundlikud. Nad peavad olema päikese käes piisavalt kaitstud, kuna neil võib tekkida päikesepõletus ja nahahaigused, mis on seotud päikesevalgusega. Päikesevalguse eest kaitsemine võib hõlmata naha kaitset päikese eest.

Kommentaarid

kommentaari