Kassi tervise eest hoolitsemine

Ennetus on alati parem kui ravi ja kassi tervis pole mingi erand. See tähendab eelkõige teadmisi, mida ja kuidas kodustes tingimustes jälgida. Kontrollige kassi tervislikku seisundit iga kuu, et tuvastada juba varakult võimalikke haiguseilminguid. Pidage meeles, et mõned kassid on eksperdid haiguse või valu varjamisel, seega olge eriti tähelepanelik. Kui märkate midagi ebatavalist, võtke viivitamatult veterinaariga ühendust.

Tervise kontroll-leht

 • Keha seisund. Kassi ribid peavad olema tunda, kuid mitte näha. Talje peab olema äratuntav ja kõhuosa märgatav. Pöörake tähelepanu kaalu ebatavalisele suurenemisele või vähenemisele.
 • Kõrvad peavad olema puhtad ja lõhnatud. Määrige õhukese karvkattega kassidele, kel on valgete otstega kõrvad, õue minekul päikesekreemi, et vältida päikesepõletust (nahavähi tekitaja).
 • Silmad peavad olema kirkad ja selged. Silmad ei tohi olla punakad, eritavad ja kass ei tohiks kissitada nagu silmad kipitaksid. Kui kass pöörab pead valguse eest ära, nagu oleks see silmadele valus, siis konsulteerige veterinaariga.

  Kassi tervis
  Kassi tervis
 • Nina on tavaliselt pehme ja niiske. Ninasõõrmed peavad olema puhtad.
 • Suu. Hambad peavad olema valged ja hambakatuvabad. Igemed peavad olema kas tuhmroosad või mustad. Pöörake tähelepanu hammaste probleemidele — kui kassil kukub toitu suust välja, tal on liigne süljeeritus, kass kraabib suud või tal on halb hingeõhk.
 • Nahk ja karvkate. Kassi nahk võib sõltuvalt pigmendist olla kas roosa või must. Karvkate peab olema paks ja läikiv. Kui kassil esineb kõõma, kirpe, karvutuid kohti või haavandeid, pöörduge veterinaari poole.
 • Küünised peavad olema siledad. Tubasel kassil peab küüniseid nende sissekasvu vältimiseks korrapäraselt lõikama.
 • Seedimine. Juhuslik karvade või muru välja oksendamine on normaalne nähtus. Kuid püsiva, iga toidukorrale järgneva oksendamise korral peaksite veterinaarilt nõu küsima. Kontrollige, kas kassi väljaheited on normaalset värvi, ja kas tal esineb kõhulahtisust või kõhukinnisust.
 • Janu. Terved kassid ei joo eriti palju ja eriti juhul, kui pakute neile söögiks konservtoite. Väljaskäivad kassid leiavad vajalikke vedelikke ka õuest. Kuid sellegipoolest peab kassil olema alati vaba juurdepääs värskele veele. Kui märkate kassi janu suurenemist, võtke ühendust oma veterinaariga.
 • Suhtumine. End halvasti tundvad kassid on sageli kas arglikud või liiga agressiivsed. Olge kassi käitumise suhtes tähelepanelikud, kuna nad oskavad haigust hästi varjata.

 

allikas : siit

Kommentaarid

kommentaari