Kes või mis on must kass?

Must kass on lihtsalt kass, kelle karvkatte värvus on must. Must kass ei ole midagi erilist või müstilist, kuigi mõnel kultuuril on musta kassi kohta erinevaid uskumusi või eelarvamusi. Mõnes kultuuris peetakse musti kasse õnnetuseks või halvaendeliseks ning neid seostatakse sageli nõiadega. Kuid need uskumused on ebaõiglased ja mittetõesed, kuna mustad kassid on lihtsalt teatud karvavärvusega kassid nagu kõik teisedki.

Mustade kasside karvavärvus tuleneb pigmendist nimega eumelaniin, mis annab karvadele tumeda tooni. Mustad kassid võivad olla erinevate tõugude või ristandite esindajad ning neil võib olla erinevaid karvkatte mustreid, nagu näiteks täpiline, triibuline või ühtlane must.

Kassid on tuntud oma iseseisva ja mängulise iseloomu poolest, sõltumata nende karvkatte värvusest. Mustad kassid on samamoodi armastavad, mängulised ja kaasahaaravad nagu teisedki kassid. Samuti ei ole mustad kassid terviseprobleemide suhtes tundlikumad kui teised kassid.

Seega, must kass on lihtsalt kass, kelle karv on musta värvi, kelle iseloom ja käitumine võivad olla väga erinevad, sõltuvalt tema tõust ja isiksusest. Mustad kassid on võrdselt armsad ja armastusväärsed nagu kõik teisedki kassid ning nende karvavärv ei muuda neid erilisteks ega kummalisteks.

Kommentaarid

kommentaari